goup

Новини права

З 2018 року можливі «неочікувані» перевірки Держпраці

Перевірки держпраці

15 лютого у Верховній Раді Україні зареєстровано законопроект № 8045, згідно з яким, урядом запропоновано скасувати як таку процедуру завчасного попередження суб’єкта господарювання про проведення планової перевірки підприємства інспектуючими особами Державної служби України з питань праці.
Тобто, згідно даного законопроекту, перевіряючі службові особи Держпраці можуть у будь-який час без попередження завітати до будь-якого підприємства із перевіркою додержання роботодавцем законодавства про працю.
Ідея висунута прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом та обґрунтовується необхідністю збільшення ефективності державного контролю за додержанням вимог законодавства про працю та охорону праці, а також запобігання будь-якому негативному впливу на життя та здоров’я працівників.

Наразі, згідно чинного законодавства України, перевірки Держпраці проводяться згідно визначеного річного графіку та при попередньому завчасному інформуванні про це роботодавця. Позапланова перевірка без попередження допускається лише у виняткових випадках, як наприклад, смерть працівника.

+380 (98) 1000-176Contacts