goup

Новини права

Рада зобов'язала розкривати кінцевих бенефіціаріїв і відкрила доступ до реєстру прав

Верховна рада України створила механізм розкриття бенефіціарівСтворено механізм виявлення фізичної особи - кінцевого вигодонабувача, а також встановлено вільний доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
14 жовтня, Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та публічних діячів.
Законом встановлено, що вигодонабувач юридичної особи це фізична особа, яка незалежно від формального володіння має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юридичної особи безпосередньо або через інших осіб.

При цьому фізичною особою - кінцевим вигодонабувачем не може бути особа, яка має формальне право на 25 або більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі, але є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або є тільки посередником щодо такого права.

Господарський кодекс доповнено статтею, яка зобов'язує всі підприємства (крім державних та комунальних) встановлювати свого кінцевого бенефіціарія, регулярно оновлювати і зберігати інформацію про нього і надавати її державному реєстратору.

Встановлено відповідальність за неподання керівником юридичної особи або уповноваженою особою інформації про кінцевих бенефіціарів або подання завідомо неправдивої інформації, у вигляді штрафу в розмірі від 1 тис. До 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 160 до 240 годин.

Крім того, законом встановлено, що інформація про зареєстровані права та їх обтяження з Реєстру прав, є відкритою і загальнодоступною. Всі бажаючі можуть отримати інформацію виключно по об'єкту нерухомого майна в електронній формі через офіційний сайт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації прав.

Для отримання інформації про нерухомість в паперовій формі необхідно подати заяву до органу державної реєстрації прав або нотаріусу.

Відповідно уповноважені держоргани та їх посадові особи, а також нотаріуси отримають безпосередній доступ до Реєстру за допомогою цифрового підпису. Вони зможуть здійснювати пошук інформації, як по об'єкту нерухомості, так і за суб'єктами права.

Отримана в електронній або паперовій формі інформація про зареєстровані права та їх обтяження є офіційною.

+380 (98) 1000-176Contacts