goup

Новини права

Легалізація медичного канабісу в Україні

7 квітня 2021 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №324 «Про внесення змін до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», анонсувавши легалізацію медичного канабісу та препаратів на його основі в Україні. Цією Постановою було виключено з переліку заборонених речовин та віднесено до переліку підконтрольних речовин два найменування: набілон та набіксімолс.

Проте, аналізуючи реакцію громадськості та експертів, приходимо до висновку, що насправді, до повної легалізації та застосування медичного канабісу ми не прийшли, хоча певні зрушення вже є. Звичайно, прийняття цієї постанови не виправдало всі очікування, зокрема людей, які розраховували на використання медичного канабісу для полегшення протікання хвороб.

Набілон та дронабінол – це синтетичні канабіоїди, активні речовини якого синтезуються в лабораторних умовах, а набіксімолс – містить природний екстракт канабісу.

Оскільки вказані речовини були включені до списку 2 таблиці ІІ (Психотропні речовини, обіг яких обмежено) та дозволено їх обіг лише у формі лікарських засобів або у формі субстанцій, призначених для виробництва, виготовлення таких лікарських засобів.

Відповідно, на такий вид діяльності потрібно отримувати ліцензію, яку видає Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Детально з переліком документів для отримання ліцензії можна ознайомитись ТУТ.

Юристи юридичної компанії Юстікон мають багаторічний досвід в отриманні ліцензії та допоможуть вам підготувати всі документи у відповідності до законодавства. Звертайтесь за консультацією будь-яким зручним для вас способом.

 

+380 (98) 1000-176Contacts