goup

Новини права

Кабінет Міністрів запроваджує електронну систему для будівництва

1 липня Уряд ухвалив постанову "Про реалізацію експериментального проєкту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва".

Даним рішенням планується розпочати функціонування Єдиної електронної системи (ЄЕС), що має на меті спрощення провадження господарської діяльності забудовникам. Так, передбачається наступне:

Також в планах підключити до системи понад 60 тисяч осіб, в тому числі представників органів місцевого самоврядування, атестованих осіб та архітекторів, доступ яким буде забезпечено виключно з використанням електронного цифрового підпису.

Сама ж Єдина державна електронна система буде включати в себе декілька реєстрів, головним із яких буде згаданий вище Реєстр будівельної діяльності, що міститиме найбільш детальну інформацію про об'єкти будівництва, забудовників, замовників, проектувальників та всіх інших осіб, які безпосередньо пов'язані з процесом будівництва.

Окрім того, в системі існуватиме окремий Реєстр атестованих осіб, за допомогою якого можна буде перевірити чинність ліцензій і сертифікатів таких осіб.

Для зручності користувачів ЄЕС буде інтегровано в сервіс онлайн-послуг ДІЯ, тобто, фактично, надається змога отримати усі послуги через власний кабінет на ресурсі державних послуг.

+380 (98) 1000-176Contacts