goup

Новини права

До кінця 2015 року можна узаконити самовільні споруди

експлуатація об'єктів будівництва, споруджених без дозволу

Закон № 92-VIII «Про внесення змін до Закону України« Про регулювання містобудівної діяльності »щодо прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт» підписаний Президентом. 

Норми підписаного закону продовжують можливість застосування механізму прийняття в експлуатацію об'єктів, побудованих без дозволу на виконання будівельних робіт до 31 грудня 2015 року. Порядок реалізації прийнятого закону розробляє Держархбудінспекція. 

 

Законом передбачено спрощене прийняття в експлуатацію індивідуальних житлових, садових, дачних будинках, господарських та присадибних будівлях і спорудах, громадських будівлях, будівлях і спорудах сільськогосподарського призначення I та II категорій складності. Крім того встановлюється спрощений порядок проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж індивідуальних житлових будинків площею до 300 квадратних метрів і господарських будівель площею до 100 квадратних метрів. Штрафні санкції до тих, хто скористається зазначеним у документі механізмом прийняття в експлуатацію збудованих без дозволу об'єктів, застосуються не будуть. 

Щоб скористатися можливостями спрощеного порядку, згідно прийнятого закону, необхідно буде звернутися в місцевий департамент або управління Держархбудінспекції з наступним пакетом документів:

Після вивчення документів реєструється декларація про введення об'єкта в експлуатацію.


 

+380 (98) 1000-176Contacts