
З 30 січня 2018 року вступає в дію медична реформа.
Це означає, що з цього дня Кабінет міністрів України має три місяці для розробки та запровадження загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування.
До 2020 року буде затверджений перелік лікарських засобів та послуг, що підлягають відшкодуванню з Держбюджету, також будуть встановлені єдині тарифи за надання медичних послуг.
Медичні послуги розподіляться на два пакети:
- червоний – це послуги, які оплачуватиме сам пацієнт (наприклад, неекстрена стоматологія, звернення до лікаря без направлення, естетична медицина);
- зелений пакет – послуги, які 100-відсотково оплачуватиме держава (невідкладна, первинна, паліативна допомога).
До 2024 р. планується скорочення послуг , за які платитиме населення до 20%.
Також одним із нововведень є те , що пацієнт має право самостійно вибрати лікаря: заклади первинної медичної допомоги повинні підписати з пацієнтами Декларацію про вибір лікаря первинної допомоги, починаючи з квітня 2018 року, при цьому лікар може відмовити в підписанні такого договору лише при наявності у нього дві тисячі пацієнтів. У разі, якщо особа не може визначитись з вибором вона може звернутись до уповноваженого органу з проханням окреслити якість надання медичних послуг в його регіоні. За кожного пацієнта лікар отримуватиме 370 грн в рік.
Договір про медичне обслуговування населення, за програмою медичних гарантій, укладається в письмовій (електронній) формі між закладом охорони здоров'я (незалежно від форми власності) або фізичною особою - підприємцем, який отримав ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.
Медичні картки будуть переведені в електронну систему і у лікаря з’явиться можливість виписувати рецепти в електронному вигляді.
Ваш коментар буде доступний на сайті після перевірки адміністрацією.