goup

Думка експерта

Зберігання пального у бензовозі: чи зобов’язані суб’єкти господарювання отримувати ліцензію на таку діяльність?

Законом України «Про державне регулювання … обігу пального» передбачено, що всі суб’єкти господарювання, незалежно від форм власності, можуть здійснювати діяльність із зберігання пального виключно у випадку наявності ліцензії.

Зберігання пального – це господарська діяльність, яка передбачає власне зберігання пального із зміною його структурних характеристик або без змін останніх. При цьому місце зберігання – це територія, де розташовуються споруди/обладнання/ємності, які призначення для таких цілей.

Однак, як це часто буває, із загального правила є винятки. В даному випадку такими винятками, тобто, ситуаціями, коли пальне можна зберігати без ліцензії є:

Що ж до транспорту, то в розумінні Податкового кодексу до пересувних акцизних складів (тобто, місць, які підлягають ліцензуванню) належать автомобільні транспортні засоби, на яких відбувається переміщення/зберігання пального на митній території України. Фактично, такими складами є всі бензовози, окрім тих транспортних засобів, які використовуються для переміщення пального з  метою власного споживання або промислової переробки.

Тобто, можемо зробити висновок, що суб’єкт господарювання зобов’язаний отримувати ліцензію на зберігання пального у бензовозах, оскільки у такій ситуації (звісно, окрім винятків) він вважається ємністю для такого зберігання. Навіть у випадку, коли відбувається перевезення пального з одного місця в інше, транспортний засіб визнається пересувним акцизним складом і підлягає ліцензуванню з боку органів державної влади.

 

Також Вам може бути корисно:

Ліцензія на зберігання пального

Ліцензія на перевезення небезпечних вантажів

Перевірка цистерн для перевезення небезпечних вантажів

+380 (98) 1000-176Contacts