goup

Думка експерта

Постачання гарячої води. Як бути, якщо гріємо самі?

Нещодавно до нас звернувся клієнт із питанням, чи потрібна ліцензія у випадку провадження діяльності із постачання гарячої води, якщо вони нагрівають її з допомогою компресійних насосів, основним джерелом живлення яких є паливно-мастильні матеріали. Дане питання настільки нас зацікавило, що ми вирішили детально розписати його і розмістити на нашому сайті.

 

Що таке теплова енергія?

В першу чергу, для того, щоб зрозуміти, чи потрібні дозвільні документи на такий вид господарської діяльності, необхідно спочатку розібратись у тому, що ж, власне, являє собою теплова енергія та чи поширюється це поняття на підігрів води. Відповідно до Закону України "Про теплопостачання" теплова енергія – це товарна продукція, що виробляється на об'єктах сфери теплопостачання для опалення, підігріву питної води, інших господарських і технологічних потреб споживачів, призначена для купівлі-продажу. Тобто, фактично, оскільки підігрів води для подальшого постачання відбувається шляхом спалювання пального компресійними насосами, має місце виробництво теплової енергії.

Підтвердження цьому знаходимо також у вищезазначеному Законі, де зазначено, що виробництво теплової енергії – це господарська діяльність, пов'язана з перетворенням енергетичних ресурсів будь-якого походження, у тому числі альтернативних джерел енергії, на теплову енергію за допомогою технічних засобів з метою її продажу на підставі договору.

Отже, нагрівання води за допомогою роботи насосів, котрі працюють за рахунок спалювання паливно-мастильних матеріалів повністю відповідає наведеному вище визначенню і є виробництвом теплової енергії.

Тепер відкриваємо Закон України "Про ліцензування видів господарської діяльності" і бачимо, що п. 4 ч. 1 ст. 7 передбачено, що діяльність із виробництва теплової енергії підлягає обов'язковому ліцензуванню суб'єктами господарювання. Повноваження із видачі ліцензії на такий вид господарської діяльності покладено на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП). Детальніше ознайомитись з процедурою видачі такої ліцензії та отримати інформацію щодо строків та порядку її отримання можна, натиснувши ось сюди.

А що з постачанням?

Цілком логічне питання, враховуючи, що нагріту воду потрібно кудись поставляти. Тому знову повертаємось до матеріальної частини, а саме до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. №630 "Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення".

В п. 2 даної Постанови зазначено, що централізоване постачання холодної та гарячої води – це послуга, спрямована на задоволення потреб споживача у холодній та гарячій воді, яка надається виконавцем з використанням внутрішньобудинкових систем холодного та гарячого водопостачання, з чого можна зробити висновок, що відносини у даній сфері відрізняється від відносин виробництва теплової енергії.

Відповідно до ЗУ "Про ліцензування видів господарської діяльності" діяльність із водопостачання, в тому числі гарячої води, також підлягає обов'язковому ліцензування. Дізнатись більше про те, як отримати ліцензію на водопостачання можна ось за цим посиланням.

Що ж у підсумку?

Склавши два фрагменти в одне ціле, доходимо висновку, що у разі, якщо ви плануєте провадити діяльність із постачання гарячої води, яку ж самі нагріваєте шляхом використання обладнання, основним джерелом енергії якого є спалювання різного роду паливних матеріалів, вам необхідно отримувати дві ліцензії – на виробництво теплової енергії, за рахунок якої і буде, власне, здійснюватись нагрівання води, а також на постачання води, яка дозволять вам доставляти воду уже кінцевим споживачам.

+380(98)1000-176Contacts