goup

Думка експерта

Порядок реєстрації продавця автомобілів: чи насправді так важко

Протягом останніх двох років в Україні набула популярності послуга купівлі здебільшого вживаних автомобілів на аукціонах у США. Українці надають перевагу таким авто, незважаючи на необхідність після його отримання провести певні ремонтні роботи, оскільки загальна вартість такої покупки виходить вдвічі меншою, ніж якби таку автівку було придбано одразу в Україні. На цьому фоні стрімко зросла кількість компаній, які надають послуги з підбору, купівлі автомобіля для клієнта, організації доставки та розмитнення на митній території України.

Якщо ви задумувались про те, щоб почати здійснювати таку діяльність і хочете знати, які дозвільні документи для цього потрібні, ми спеціально для вас підготували цей матеріал.

Способи провадження дільяності

На даному ринку можна виокремити два варіанти організації роботи. Перший – це надання послуг виключно із підбору автомобіля клієнтам, супровід процесу купівлі, доставки в Україну та розмитнення. Другий – це купівля підприємством автомобілів на аукціонах у США із дотриманням усіх відповідних процедур і подальший перепродаж клієнтам.

Залежно від обраного варіанту побудови діяльності компанії відрізнятиметься і перелік дозвільних документів, які необхідно буде оформити перед початком роботи.

В першу чергу, після реєстрації суб’єкта господарювання (оптимальною формою може бути фізична особа-підприємець або товариство з обмеженою відповідальністю) у обох описаних вище випадках вам потрібно буде отримати дозвіл на митно-брокерську діяльність. Даний документ видається Державною митною службою і надає право здійснювати розмитнення товарів на території України (детальніше із процедурою отримання можна ознайомитись тут).

Крім того, Наказ Міністерства внутрішніх справ України від 05.08.2010 №361 «Про затвердження Порядку обліку, створення та ведення реєстру підприємств, установ, організацій та інших суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери» встановлює, що дія цього Порядку поширюється на всіх суб'єктів господарювання незалежно від форм власності, які здійснюють передачу для реалізації транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, оптову та роздрібну торгівлю ними і оформлення відповідних документів на їх реалізацію, а також на товарні біржі, які здійснюють оформлення договорів купівлі-продажу транспортних засобів та їх  складових частин, що мають ідентифікаційні номери.

Документальні вимоги до підприємств

Таким чином, суб’єкти господарювання, які здійснюють торгівлю транспортними засобами, зобов’язані стати на облік у МВС з метою їх внесення у відповідний реєстр. Для постановки на такий облік підприємствам необхідно звернутись до сервісного центру МВС з наступним пакетом документів:

  1. Заява;
  2. Нотаріально засвідчені копії статуту суб'єкта господарювання або положення про відокремлений підрозділ з обов'язковим зазначенням безпосереднього виду діяльності (виробництво, торгівля товаром), свідоцтва про державну реєстрацію, довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. У разі проведення діяльності за спрощеною процедурою оподаткування суб'єктгосподарювання подає засвідчену копію свідоцтва про сплату єдиного податку з обов'язковим зазначенням безпосереднього виду діяльності (виробництво, торгівля товаром);
  3. Копії свідоцтва про взяття на облік платника податків та реєстрацію платника податку на додану вартість, копії паспортних документів, що підтверджують особу, відповідальну за діяльність суб'єкта господарювання, наказів щодо призначення цих осіб, а також  дилерського договору (за наявності) скріплених печаткою суб'єкта господарювання.

Строки розгляду і видачі документів

Зазначені документи розглядаються протягом місячного терміну. Факт постановки на облік підтверджується реєстраційним повідомленням, яке надсилається суб’єкту господарювання після прийняття відповідного рішення.

Усі вищезазначені процедури можна проводити паралельно, за рахунок чого загальний термін їх виконання складає приблизно один місяць. Після їх проходження суб’єкт господарювання отримує право займатись торгівлею транспортними засобами.

Таким чином, можна зробити висновок, що порядок започаткування діяльності з торгівлі автомобілями хоча й займає певний час, однак за своєю суттю є доволі нескладною процедурою, чим сприяє збільшенню кількості підприємств, які займають даним видом підприємницької діяльності у легальний спосіб.

+380 (98) 1000-176Contacts