goup

Думка експерта

Нові вимоги щодо розподілу та постачання газу котельням, які використовують природний газ.

В цій статті ви дізнаєтесь:

 

Кожного року з наближенням опалювального сезону оператор постачання природного газу перед підключенням абонентів, перевіряє котельні останніх на предмет їх технічної готовності для розподілу та споживання газу.

Відповідно до правил постачання природного газу, кожне підприємство чи організація, експлуатуючи котельню, яка працює на природному газі, зобов’язана щорічно проводити заходи по технічному обслуговуванню та ремонту котельні.

Серед основних вимог оператора, щодо умов розподілу та постачання газу споживачу є :

  1. наявність у споживача сформованої на підприємстві внутрішньої служби технічного обслуговування систем газопостачання, а в разі відсутності такої служби наявність укладеної угоди зі спеціалізованою організацією, яка здійснює технічне обслуговування об’єктів газопостачання.
  2. наявність у споживача газу оформленої в територіальному управлінні Держпраці декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки, на підставі якої здійснюється експлуатація газової котельні

Розглянемо більш детально, які саме документи повинен надати споживач враховуючи вимоги оператора постачання газу.

У разі, якщо у споживача сформовано внутрішню службу технічного обслуговування систем газопостачання, то він зобов’язаний надати до оператора копії таких документів, а саме:

1

Копію дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки (оформлено на споживача) з видом робіт:

  • «Газонебезпечні роботи та роботи у вибухопожежонебезпечних зонах» (п. 4 додатку 2 до постанови КМУ № 1107  від 26.10.2011 р.)

2

Копію зареєстрованої (на споживача) декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки з таким переліком робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності:

  • Монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені в додатках 3 і 7 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме:
  • Технологічне устаткування та його елементи систем газопостачання природного та зрідженого газу суб’єктам господарювання та до населених пунктів, а також газовикористовуюче обладнання потужністю понад 0,1 МВт.

3

Копію оформленої (на споживача) Декларації відповідності МТБ з питань охорони праці на експлуатацію технологічного устаткування та його елементи систем газопостачання природного та зрідженого газу суб’єктам господарювання та до населених пунктів, а також газовикористовуюче обладнання потужністю понад 0,1 МВт. з чітко зазначеним газовикористовуючим обладнанням.

4

Наказ про призначення відповідальної особи за технічний стан і безпечну експлуатацію систем газопостачання.

5

Копії посвідчень про проходження навчання з загальних питань охорони праці та правил

безпеки систем газопостачання (НПАОП 0.00-1.76-15) відповідальної особи та операторів котельні які здійснюють технічне обслуговування систем газопостачання.

 

У разі якщо у споживача не сформовано внутрішню службу технічного обслуговування систем газопостачання, а поточний ремонт і технічне обслуговування котельні здійснює спеціалізована організація, тоді споживач надає оператору наступні копії документів, а саме:

1

Копію дозволу спеціалізованої організації яка здійснює ремонт та технічне обслуговування газового обладнання на виконання робіт підвищеної небезпеки з видом робіт:

  • «Газонебезпечні роботи та роботи у вибухопожежонебезпечних зонах» (п. 4 додатку 2 до постанови КМУ № 1107  від 26.10.2011 р.)

2

Копію зареєстрованої Декларації відповідності МТБ з питань охорони праці спеціалізованої організації яка здійснює ремонт та технічне обслуговування з таким переліком робіт підвищеної небезпеки:

  • Монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені в додатках 3 і 7 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме:
  •  Технологічне устаткування та його елементи систем газопостачання природного та зрідженого газу суб’єктам господарювання та до населених пунктів, а також газовикористовуюче обладнання потужністю понад 0,1 МВт.

 

Копію оформленої (на споживача) декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони на експлуатацію:

  • технологічного устаткування та його елементи систем газопостачання природного та зрідженого газу суб’єктам господарювання та до населених пунктів, а також газовикористовуючого обладнання потужністю понад 0,1 МВт. з чітко зазначеним газовикористовуючим обладнанням.

3

Наказ про призначення відповідальної особи за технічний стан і безпечну експлуатацію систем газопостачання.

4

Копію посвідчень про проходження навчання з загальних питань охорони праці та правил

безпеки систем газопостачання (НПАОП 0.00-1.76-15) відповідальної особи споживача.

 

Звертаємо Вашу увагу також на те, що крім вищезазначених документів постачальник природного газу також може вимагати від споживача копії таких документів як:

Наявність чи відсутність зареєстрованої Декларації відповідності МТБ з питань охорони праці та дозволу на виконання небезпечних робіт відіграють вкрай важливу роль, коли необхідно вчасно розпочати опалювальний сезон та надати тепло житловим будинкам, школам, садочкам.

Адже, відомо про непоодинокі випадки, коли представники постачальника відмовляють у розподілені газу споживачу на підставі відсутності у споживача відповідної документації, яка б підтверджувала технічну справність та готовність об’єкту до приймання газу.

Отже, якщо у вас виникла проблема з реєстрацією декларації відповідності МТБ та/або дозволу на небезпечні роботи, яку необхідно надати постачальнику, звертайтесь до ЮК «Юстікон».

Ми пропонуємо:

Більш детально про оформлення та підготовку документації необхідної для пред’явлення до постачальника газу можна дізнатись за тел. (044) 221 4000 та /або відправивши запит на пошту lic@justicon.ua

+380 (98) 1000-176Contacts