goup

Думка експерта

Як отримати ліцензію на працевлаштування до Туреччини

Всі ми знаємо, що Туреччина – це країна з високорозвиненою туристичною інфраструктурою, яка потребує значну кількість обслуговуючого персоналу. Сюди входять і офіціанти, і бармени, хостес, покоївки, кухарі, аніматори та багато інших професій. Не завжди на обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури вдається залучити необхідну кількість місцевого населення, а отже потрібно шукати персонал, який готовий приїхати на роботу з-за кордону.

            В грудні до нас звернувся клієнт, якому потрібно було отримати ліцензію на посередництво у працевлаштуванні саме до Туреччини. Перед нами постало декілька питань:

В процесі підготовки клієнт обрав для себе модель, за якою він буде співпрацювати з агентством по працевлаштуванню в Туреччині, а агентство в Туреччині підбере роботодавця, який зацікавлений в тому, щоб працевлаштувати громадян України. Роботодавцем, в нашому випадку, був досить відомий міжнародний готельний оператор.

Коли процес переговорів був завершений, наступив етап підготовки документів. Для того, щоб легально працювати на території України та отримати ліцензію нам потрібно було зібрати такий пакет документів від турецької сторони:

Після отримання вказаного вище пакету документів, ми підготували для клієнта Договір про співпрацю у сфері посередництва при працевлаштуванні громадян України в Туреччині, в якому вказали всі принципові моменти по співпраці клієнта та агентства в Туреччині (при цьому, обов’язково, узгодили всі пункти з вимогами Українського законодавства) та Проект трудового договору для Роботодавця (у нашому випадку – для готелю). Також, ми обов’язково готуємо довідку про відсутність у Роботодавця та агентства в Туреччині колективних договорів (в даному випадку саме про відсутність, оскільки колективі угоди не укладались). Детальніше з переліком документів для отримання ліцензії можна ознайомитись ТУТ.

Вже в Україні ми підготували нотаріальні переклади реєстраційних документів з Туреччини та подали документи до органу ліцензування (Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України).

Ліцензія була отримана орієнтовно за 14 робочих днів, оскільки в умовах карантину орган ліцензування не завжди дотримується строків, визначених законодавством, Ліцензійними умовами та технологічними картками надання адміністративних послуг.

Завжди радимо вам звертатися за юридичною допомогою в отриманні ліцензії на працевлаштування, оскільки, з досвіду це завжди економить час, ресурси, мінімалізує спілкування з органом ліцензування.

Для більш детальної консультації звертайтесь до нас будь-яким зручним для вас способом.

 

 

+380 (98) 1000-176Contacts