goup

Новини права

Ухвалено квоту імміграції іноземців в Україну на 2023 рік

Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження від 7 лютого 2023 р. № 111-р, яким ухвалено квоту імміграції іноземців в Україну на 2023 рік.

Таким чином, Урядом визначено кількість осіб, які можуть оформити дозвіл на імміграцію в Україну та отримати посвідку на постійне проживання в Україні по кожній з категорій.

Отже, від 07.02.2023 року іноземці, які мають підстави для отримання дозволу на імміграцію за квотовими категоріями, можуть звертатись до Міграційної служби за місцем проживання та подавати документи.

Нагадаємо, що квотовими категоріями є:

  1. діячі науки та культури, імміграція яких відповідає інтересам України;
  2. висококваліфіковані спеціалісти і робітники, гостра потреба в яких є відчутною для економіки України;
  3. особи, які здійснили іноземну інвестицію в економіку України іноземною конвертованою валютою на суму не менше 100 (ста) тисяч доларів США;
  4. особи, які є повнорідними братом чи сестрою, дідом чи бабою, онуком чи онукою громадян України;
  5. особи, які раніше перебували в громадянстві України;
  6. батьки, чоловік (дружина) іммігранта та його неповнолітні діти;
  7. особи, які безперервно проживали на території України протягом трьох років з дня встановлення їм статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
  8. особи, які прослужили у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту, Національній гвардії України три і більше років;
  9. особи, які служили у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту та Національній гвардії України (незалежно від строку військової служби) і були визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби за станом здоров’я за наслідками захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), одержаних під час виконання обов’язків військової служби.

Загалом іммігрувати в Україну в межах квоти зможуть 9203 іноземців та осіб без громадянства.

Найбільша кількість квотових місць виділена для м. Києва, Одеської та Харківської областей: 1965, 1057 та 933 осіб відповідно.

З повною інформацією щодо кількості осіб, які можуть іммігрувати в кожній з областей, ознайомлюйтесь тут.

Щодо квоти імміграції у місті Київ, то право отримати дозвіл мають:

 

+380 (98) 1000-176Contacts