goup

Думка експерта

Продовження строку дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Дозвіл на роботи підвищеної небезпеки на електромережах

Процедура продовження дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки передбачена п. 15 «Порядку видачі дозволів…» затвердженого постановою КМУ № 1107 від 26.11.2010 р.

Відповідно до вказаної постанови, роботодавець може продовжити строк дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів за спрощеною процедурою та за стандартною, що передбачено ст. 21 ЗУ «Про охорону праці».

Спрощена процедура продовження терміну дозволу на небезпечні роботи на наступні 5 років передбачає звернення роботодавця до ТУ Держпраці за місцем своєї державної реєстрації з відповідною заявою про продовження терміну дії дозволу (Додаток № 5 до Порядку).

Однак скористатись спрощеною процедурою переоформлення строку дії дозволу на наступні 5 років, роботодавець може лише, якщо за час дії дозволу під час виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин та механізмів, ним не було допущено порушень законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки, та не було випадків аварій, нещасних випадків з тяжкими та летальними наслідками.

В разі якщо роботодавцем за час дії дозволу було допущено порушення строк дії дозволу продовжується за стандартною процедурою видачі дозволу передбаченою ст. 21 ЗУ «Про охорону праці», тобто на підставі заяви про видачу дозволу (Додаток 4 до Порядку), оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки.

Однією з особливостей продовження терміну дозволу Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки є те, що продовжити строк дії можна лише тільки чинний дозвіл.

Тобто, якщо ви звернулися до Держпраці з заявою про продовження строку дії дозволу після того як цей строк сплинув, то, на жаль, вам його вже не продовжать.

В такому випадку вам потрібно буде скористатися стандартною процедурою отримання дозволу, а саме отримати новий позитивний висновок експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки.

Більш детально ознайомитись з процедурою отримання дозволу на небезпечні роботи тут

Тому ми переконливо рекомендуємо роботодавцям звертатися до Держпраці з заявою про продовження дозволу на небезпечні роботи не пізніше ніж за 20 днів до закінчення його строку дії.

Ще однією обставиною з якою роботодавцю прийдеться зіштовхнутися під час переоформлення/та або продовження строку дії дозволу на небезпечні роботи,є те що з 08 лютого 2018 року набули чинності зміни до «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затверджені постановою КМУ № 48 від 07.02.2018.

Вказаними змінами було затверджено «Новий перелік небезпечних видів робіт, машин та механізмів устаткування підвищеної небезпеки на які необхідно оформлювати дозвіл Держпраці» (Додаток 2, Додаток 3 до Порядку), та новий перелік небезпечних видів робіт, машин та механізмів устаткування підвищеної небезпеки на які необхідно оформлювати (реєструвати) Декларацію відповідності матеріально – технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці (Додаток 6, Додаток 7 до Порядку).

Тобто, маємо ситуацію коли роботодавець звертається до Держпраці з заявою на продовження строку дії дозволу з видами робіт які вже повністю або частково виключені з переліку видів робіт на які необхідно оформлювати дозвіл.

Позиція Держпраці з цього питання не завжди є однозначною і роботодавцю обов’язково потрібно враховувати цю обставину.

ЮК «Юстікон» маючи багаторічний досвід в оформленні та переоформленні дозволів Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, пропонує вам скористатись наступними послугами:

У разі якщо у вас виникли додаткові запитання щодо оформлення, переоформлення дозволу Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, просимо звертатися до ЮК «Юстікон» за телефоном: (044) 221-40-00, (067) 99-55-169, (073) 139-59-37 або напишіть нам на e-mail: lic@justicon.ua

+380 (98) 1000-176Contacts