goup

Думка експерта

Відкриття АЗС в Україні: нелегкий старт прибуткового бізнесу.

Заправка автомобіляЛегкий старт
Відкрити власну заправку - економічно правильне рішення для тих, хто хоче організувати прибутковий бізнес. Адже на сьогоднішній день цей ринок все ще активно розбудовується і є можливість зайняти свою нішу, створивши надійну компанію.
Почнемо з того, що АЗС є джерелом підвищеної небезпеки і для відкриття такого бізнесу буде потрібно багато дозвільних документів. З фінансів це, швидше за все, найбільш витратний бізнес, так як на початковому етапі буде потрібно не тільки орендувати (або купити) відповідну ділянку землі, а й побудувати АЗС, яка буде відповідати вимогам чинного законодавства (існують певні вимоги до розміщення АЗС, проектування подібних об'єктів , а також санітарно-гігієнічні та природоохоронні вимоги, яких слід дотримуватися). Крім того, після завершення будівництва доведеться отримати дозволу уповноважених органів на роботу АЗС і організувати якісну охорону і безпеку станції.

Сьогодні можна відкрити як власну маленьку заправку (це буде автономний бізнес, тільки ваш), так і відкрити фірму під егідою якоїсь відомої марки, купивши франшизу. При цьому більшість фахівців сходяться на думці, що організовувати бізнес на паливі простіше під керівництвом надійного і досвідченого партнера, так що франчайзинг сьогодні в паливному бізнесі - дуже поширене явище.

Завжди легше і надійніше починати свою справу під давно відомою, перевіреною роками і клієнтами, маркою. У підприємців нашої країни така можливість з'явилася в 2000 році, коли «ТНК-ВР Коммерс» відкрила першу франчайзингову, або, як прийнято в цьому бізнесі називати, джобберську автозаправку.

Слідом за ТНК франчайзингову схему розвитку обрали також «Лукойл Україна» та «Альянс». Проте вже незабаром вищезазначені компанії взялися згортати свій франчайзинг, мотивуючи це недобросовісністю партнерів. «Практично всі великі компанії, що ведуть реалізацію палива в роздріб, обзавелися власними великими мережами, і мають можливість контролювати і забезпечувати стабільну якість палива і сервісу на всіх АЗС під власним брендом, — коментує Юлія Семенко, директор департаменту з управління брендами і маркетингом ТОВ« ТНК -ВР Коммерс». — А кількість джоберів в джоберських програмах щорічно скорочується, у зв'язку з тим, що були виявлені численні факти недотримання умов співпраці».

Реєстрація суб’єкта господарювання

Вам потрібно пройти державну реєстрацію (можна зареєструвати ФОП, але краще зареєструвати юридичну особу, наприклад, ТОВ, що дасть можливість вибрати систему оподаткування з ПДВ - більшість постачальників воліють працювати з тими заправками, де застосовується ПДВ)

Підбір земельної ділянки та будівництво

Що стосується відповідної ділянки для АЗС, то вона повинна знаходитися на дорозі з високою прохідністю або там, де спостерігається активний рух автотранспорту. При цьому важливо, щоб там був зручний під'їзд для автомобілів.

Відкриття АЗС суворо регламентовано нормами пожежної безпеки, а технологічне обладнання повинно мати технічні умови, які погоджені з органами державного пожежного нагляду.

Потрібно враховувати, що територія АЗС повинна бути організована таким чином, щоб не допустити розтікання пролитого палива на території АЗС та за її межами. Для цього потрібно на проїжджій частині та на майданчиках АЗС встановити тверде водонепроникне покриття, на в'їздах і виїздах АЗС похилі підвищення висотою не менше 0,2 метра, дренажні лотки для відведення забруднених нафтопродуктами атмосферних опадів в очисні споруди. Зазначені воронки і лотки потрібно закривати металевими ґратами.

Відкриття АЗС повинно супроводжуватися правильним розміщенням знаків безпеки. На території необхідні знаки: «Палити заборонено», «Вогненебезпечно», «Використання відкритого вогню заборонено», а також знаки місцезнаходження гідранта, пожежного водоймища, первинних засобів пожежогасіння.

Автомобільні заправні станції на своїх територіях можуть мати будинки і будови: операторської, адміністрації, котельні, приймання їжі, санітарних вузлів, приміщень для спецодягу, інструменту, запасних деталей, приладдя та служби охорони. Автомобільні заправні станції, крім зазначених будівель, можуть мати будинки, будівлі сервісного обслуговування пасажирів, перевізників та їх транспорту, санвузли, мийки для машин і пости технічного обслуговування транспорту.

Необхідне обладнання

Мінімальний набір обладнання повинен включати:

Найменування обладнання Кількість обладнання
Резервуари для зберігання та відпуску палива, обсяг яких 15 кубічних метрів

4

Резервуар для аварійної перекачування палива, обсяг - 15 кубічних метрів 1
Резервуар для зливової системи (обсяг 10 кубічних метрів) 1
Паливо-роздавальна колонка 4

Крім того, варто подбати про спеціальне програмне забезпечення (і, відповідно, комп'ютері), яке може допомогти автоматизувати процес відпуску палива. Використовуючи таке ПО, ви будете в автоматичному режимі не тільки заправляти транспорт, а й приймати паливо з бензовоза і формувати добові звіти. Це важливо, оскільки допоможе практично повністю виключити з ланцюжка горезвісний «людський фактор». Ну, і, звичайно, потрібно побудувати і обладнати приміщення для оператора АЗС, а також додаткові споруди, де будуть розташовуватися шиномонтаж, майстерня, мийка, магазин та інше (це означає, що потрібно укомплектувати всі об'єкти потрібної меблями, обладнанням, інструментом).


Поставки палива

 Ви купили франшизу? Тоді вам не слід турбуватися про постачання палива і його якість. Про це подбають ваші партнери. Але якщо ви ведете самостійний бізнес, то вам доведеться шукати надійних постачальників і організовувати поставки палива самостійно. Кращий варіант - договір з нафтобазою або переробним підприємством. Там можна отримати паливо за нижчою ціною або домовитися про знижки на оптові замовлення.

Супутні послуги

 Основна порада новачкам: не зупинятися тільки на продажу бензину, а пропонувати також і додаткові послуги, які допоможуть підвищити прибуток і залучити клієнтів. Про що йде мова? Наприклад, про те, що на заправці можна відкрити шиномонтаж або ремонтну майстерню, магазин, де будуть продаватися товари в дорогу, автомастила і автохімія, невелике кафе. Іноді є сенс навіть відкрити невеликий готель.

Персонал

Для нормальної роботи АЗС будуть потрібні:

Звичайно, в залежності від того, які ще послуги ви плануєте надавати на вашій станції, будуть потрібні і відповідні співробітники. Наприклад, ремонтники або електрики, продавець магазину, буфетниця, оператор автомийки.

Важливі моменти

Побудувавши сучасну АЗС і ставши її господарем, важливо не забувати, що вона - об'єкт підвищеної небезпеки, який потребує отримання відповідного дозволу та буде регулярно перевірятися уповноваженими органами на відповідність вимогам чинного законодавства та нормативних документів. І ці органи будуть регулярно здійснювати контроль за вашою діяльністю, а при виявленні порушень можуть не тільки виписати штраф, а й призупинити дію дозволу. І ви не зможете працювати, поки не усунете виявлені недоліки. Так що до дотримання вимог обладнання і експлуатації пожежонебезпечних і вибухонебезпечних об'єктів слід ставитися дуже уважно.

Замовити консультацію можливо у відповідних розділах за посиланням та за телефоном +380 (98) 1000 176.

+380 (98) 1000-176Contacts