Як вибрати правильний тип візи D для в'їзду в Україну?
У цій статті ми розглянемо основні підтипи візи D для в’їзду в Україну.
Розуміння, який саме підтип потрібно оформлювати, допоможе правильно заповнити візову анкету та підготувати необхідний пакет документів для оформлення довгострокової візи.
На що звернути увагу в першу чергу?
Перше, на що потрібно звернути увагу: код вашої візи має відповідати тій підставі, на якій ви збираєтесь отримувати посвідку на проживання в Україні.
Приміром, якщо ви перебуваєте у шлюбі з громадянкою(-ином) України, то відповідно, посвідку ви будете оформлювати на підставі «возз'єднання сім'ї з особами, які є громадянами України». Цій підставі відповідає віза D-14 - возз’єднання сім’ї з громадянином України (на підставі шлюбу).
Або ж, якщо ви їдете в Україну для роботи в українському підприємстві, то відповідно посвідка буде отримуватись на підставі «працевлаштування». У цьому разі потрібно отримувати візу типу D-04. Проте зверніть увагу: якщо ви будете працювати в банку, потрібно оформлювати візу D-09; якщо у представництві іноземної юридичної особи – D-08; якщо в іноземному ЗМІ – D-11.
Якщо ви отримали дозвіл на імміграцію в Україну (маєте готове рішення, а не лише намір подати документи), у візовій анкеті слід обрати тип D-01..
Які є підтипи (коди) довгострокової візи D в Україну?
Перелік всіх кодів віз визначено Наказом МЗС та СБУ від 30.10.2017 «Про затвердження Вимог до організації роботи з оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію»:
- D-01 - імміграція;
- D-02 - возз’єднання сім’ї з особою, яку визнано біженцем в Україні або особою, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист в Україні;
- D-03 - дипломатична/службова (для акредитації в МЗС);
- D-04 - працевлаштування;
- D-05 - міжнародна технічна допомога;
- D-06 - провадження релігійної діяльності;
- D-07 - участь у діяльності філій, відділень, представництв та інших структурних осередків громадських (неурядових) організацій іноземних держав;
- D-08 - робота у представництві іноземного суб’єкта господарювання в Україні;
- D-09 - робота у представництві іноземного банку;
- D-10 - провадження культурної, освітньої, наукової, спортивної, волонтерської діяльності;
- D-11 - робота кореспондентом або представником іноземних засобів масової інформації;
- D-12 - засновник або учасник (бенефіціарний власник) юридичної особи;
- D-13 - навчання;
- D-14 - возз’єднання сім’ї з громадянином України (на підставі шлюбу);
- D-15 - возз’єднання сім’ї з особами, які мають посвідку на тимчасове проживання в Україні;
- D-16 - інша відповідно до міжнародних договорів України.
Тож обирайте відповідний підтип і готуйте пакет документів відповідно до вашої мети перебування в Україні.