goup

Публікації

Що потрібно для прописки в садовому будинку?

садовый будинок

Багатьох людей довгий час цікавило питання з приводу того, а як же можна зареєструвати місце проживання у садовому будинку?

Для початку: садовий будинок – це будівля для літнього (сезонного) використання, яка в питаннях нормування площі забудови, зовнішніх конструкцій та інженерного обладнання не відповідає нормативам, установленим для житлових будинків.

Тобто, фактично, садовий будинок, хоча і використовується для тимчасового мешкання в певні періоди року, однак в розумінні законодавства не належить до житлових.

Саме тому процедура прописки в садовому будинку виглядатиме наступним чином:

  1. Введення будинку в експлуатацію;
  2. Зміна його статусу з садового будинку на житловий;
  3. Прописка в будинку

Для введення будинку в експлуатацію необхідно здійснити наступні кроки:

Наступним етапом буде зміна статусу будинку з садового на житловий. Процедура зміни статусу передбачена спеціальною Постановою Кабміну від 29.04.2015 №321 "Про затвердження Порядку переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинку". 

Для переведення будинку власник подає до виконавчого органу місцевої ради заяву згідно із встановленим законодавством зразком, до якої додає:

Технічний огляд дачного чи садового будинку проводиться без застосування обладнання для визначення характеристик конструкцій та виконання вишукувальних робіт на підставі укладеного договору суб’єктом господарювання, у якого працює один або більше відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, які пройшли професійну атестацію.

За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів уповноважений орган протягом місяця з дня їх надходження приймає рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок або про відмову в такому переведенні.

Після цього проводиться повторна реєстрація будинку уже як житлового.

І зрештою, на останньому етапі, після проходження попередніх кроків, власник отримує можливість звернутись в місцеву раду із заявою про реєстрацію місце проживання та отримати довгоочікувану прописку.

+380 (98) 1000-176Contacts