goup

Новини права

З 2023 року дозволи Держпраці лише в електронному вигляді

В новому році до низки документів дозвільного характеру, що оформлюються в електронному вигляді (тобто без необхідності очного відвідування органів Держпраці та центрів надання адміністративних послуг), долучається також Дозвіл на виконання робіт та експлуатацію або застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Це передбачено Постановою Кабінету міністрів України № 1414 від 20.12.2022 р., якою в свою чергу внесено зміни до Порядку видачі дозволів Держпраці (Постанова № 1107 від 11.10.2011 р.).

Перелік документів для отримання дозволу на небезпечні роботи або обладнання залишився незмінним – заява та відповідний висновок експертизи стану охорони праці. Проте тепер обидва ці документи складаються в електронній формі.

Результат адміністративної послуги – дозвіл на виконання робіт або експлуатацію (застосування) устаткування підвищеної небезпеки також видається в електронній формі із накладенням електронно-цифрового підпису керівника відповідного територіального органу Держпраці та QR-кодом, по якому можна перевірити достовірність документу.

Також на порталі адміністративних електронних послуг Мінекономіки за необхідності можна продовжити, переоформити або анулювати дозвіл, проте це стосується дозволів, виданих вже в електронній формі. Аналогічні дії з дозволами, виданими в паперовій формі, проводяться шляхом подачі документів в паперовій формі до відповідних органів Держпраці через Центри надання адміністративних послуг.

Юридична компанія «Юстікон» готова допомогти вам отримати дозволи Держпраці. Більше детально можна дізнатись тут або звертайтеся за телефоном 093 1000 176 або через інші канали зв’язку.
+380 (98) 1000-176Contacts