goup

Новини права

Режим поїздок в Україні на період карантину у зв'язку з розповсюдженням коронавірусу (COVID-19)

КоронавірусГолова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко на початку квітня 2020 р прокоментував можливість наземного перетину кордону України в період карантину громадянами України, іноземцями та особами без громадянства.
Нагадуємо, що з самого початку Кабінет Міністрів України ввів карантин у зв'язку із загрозою поширення коронавируса (COVID-19) з 12 березня по 3 квітня 2020 р, але на даний момент продовжив по 22 червня 2020 р.

В'їхати в Україну таким чином можуть громадяни України, іноземці, у яких є тимчасовий або постійний вид на проживання в Україні, діти і батьки громадян України, а також акредитовані співробітники дипломатичних місій. На розсуд співробітників Прикордонної служби України можуть в'їхати іноземці з гуманітарною метою, а також всі перераховані вище категорії на похорон близьких родичів.

Зокрема, Прикордонна служба України сприяє громадянам Молдови, які їдуть з Росії до себе на батьківщину - кожен день для них формуються колони з супроводом Нацполіціі. Такі громадяни Молдови ніде по шляху не виходять без крайньої необхідності, тому навіть якщо вони інфіковані, то населення України від цього не постраждає.

Виїхати з України можуть будь-які громадяни України, іноземці та особи без громадянства, яким виїзд персонально не заборонений. Однак, візьміть до уваги, що всі суміжні з Україною країни також ввели обмеження по в'їзду іноземців на свою територію. Це в свою чергу передбачає наявність у в'їжджаючих в інші країни вагомих підстав, наприклад, аналог посвідки на проживання або візи.

Відносно повітряного перетину кордону України прокоментував Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Він повідомив, що згідно з позицією МВС України пасажирське авіасполучення на період карантину - закрито. Винятки надалі будуть рідкісні і тільки на підставі окремих рішень зі 100% обсервацією під контролем санітарних лікарів з подальшим тестом ПЛР.

Подорожувати по території України зараз можливо практично безперешкодно, але лише власним транспортом або за допомогою таксі. Наземний громадський транспорт працюватиме в обмеженому режимі щонайменше до 22 травня. Дата запуску метро поки що невідома - її призначить Кабінет Міністрів України. Приміський транспорт держава планує запустити найближчим часом.

Саме тому позиція офіційних осіб, що представляють державну владу України, сходиться в тому, що згідно з законодавством України, своїм ходом в'їхати та виїхати теоретично можуть майже всі, але лише за наявності значних підстав. Подорожувати ж територією України можна вільніше, але лише за допомогою індивідуальних засобів переміщення.

+380 (98) 1000-176Contacts