goup

Новини права

Кабінет Міністрів скасував заборону на в'їзд іноземців в Україну

12 червня 2020 року Кабінет Міністрів України своєю постановою скасував тимчасову заборону в’їзду в Україну іноземців. Водночас Уряд загалом передбачив дві додаткові вимоги для в’їзду в Україну:

  1. для іноземців, які не мають посвідку на постійне проживання – «спеціальний» страховий поліс
  2. для осіб, які прибувають з країн зі значним поширенням коронавірусу (COVID-19) – проходження обсервації.

На період дії карантину під вищевказаним «спеціальним» страховим полісом мається на увазі такий документ (в т.ч. свідоцтво та сертифікат), що страхує витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19 та обсервацією. Замовити таку страховку можливо в тому числі за телефоном +380 (98) 1000 176.

Проте з 25 червня люди, які приїжджають в Україну з країн «червоної зони», не обов'язково повинні 2 тижні перебувати на самоізоляції або обсервації – якщо вони згодні поставити додаток «Дій вдома» і здати ПЛР-тест на коронавірус в українській лікарні або пройшли такий тест не пізніше, ніж за 48 годин до в'їзду в Україну і отримали негативний результат на коронавірус. Таке рішення прийняв КМУ своєю Постановою, яка стосується як іноземців, так і українців, які прибули з-за кордону.

Транспортування осіб на обсервацію від пунктів пропуску через державний кордон забезпечуватимуть обласні та Київська міська державні адміністрації. Проходитиме обсервація переважно в готелях, санаторіях та базах відпочинку. Втім, обсервації не підлягає ряд категорій громадян держав із значним поширенням COVID-19:

Держави зі значним поширенням COVID-19 – держави, в яких кількість активних випадків захворювання на COVID-19 становить більше ніж 40 осіб на 100 тис. населення. Перелік таких держав "червоної" зони Міністерство охорони здоров’я України оновлюватиме кожні 3 дні та надаватиме Державній прикордонній службі України. 

Таким чином, іноземці та особи без громадянства без посвідок на проживання вже можуть в’їжджати в Україну, але за умови наявності законних підстав для в’їзду, визначених Законом України «Про прикордонний контроль», та дотримання санітарно-епідеміологічних норм.

+380 (98) 1000-176Contacts