goup

Новини права

Через коронавірус (COVID-19) держава тимчасово змінює правила реєстрації іноземців в Україні

карта карантинКабінет Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 ввів на всій території Україні карантин з 12 березня по 3 квітня 2020 р. (продовжено до 31 жовтня).

З цією ж метою Верховна Рада України 17 березня 2020 р. прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)». 

Цими нормативно-правовими актами врегульовано деякі питання, стосовно правового положення іноземців в Україні на період карантину. Нижче наводимо стислу інформацію щодо змін. 

! До іноземців не буде застосовуватися адміністративна відповідальність за порушення законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства.
Іноземці, які порушили законодавство під час карантину (не змогли виїхати за межі України або не змогли звернутися до Державної міграційної служби України (ДМСУ) із заявою про продовження строку перебування на території України або про обмін посвідки на тимчасове чи постійне проживання) звільняються від адміністративної відповідальності. Ця норма застосовується виключно до іноземців, які станом на початок карантинних заходів (12.03.2020 р.) перебували в Україні на законних підставах.

! Зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг і строків надання цих послуг. 
Строки зупиняються на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусу COVID-19. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується.

! Державна міграційна служба України перейшла на карантинний режим роботи
Всіх потенційних відвідувачів закликають утриматися від її відвідування, якщо проблему, з якою вони збираються звернутися, можливо вирішити дистанційно або ж відкласти на момент після завершення карантину. Наприклад, якщо ваша посвідка на тимчасове чи постійне проживання вже готова до видачі, то звертатися для її отримання під час карантину не обов’язково, адже такий документ зберігатиметься у підрозділі ДМСУ протягом шести місяців з дня оформлення. 

Приймати документи для оформлення посвідки на тимчасове або постійне проживання будуть за окремо встановленим графіком і виключно у разі нагальної необхідності для отримання публічних, адміністративних та фінансових послуг. Обслуговування іноземців за іншими напрямами (продовження строку перебування, отримання дозволу на імміграцію і набуття громадянства України), в тому числі за попереднім записом в електронну чергу, здійснюватися не буде. Якщо ви здійснили передоплату адміністративних послуг, то зможе скористатися оплаченою квитанцією пізніше - після скасування карантину.

В будь-якому випадку прохання до всіх дотримуватись рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України щодо зменшення впливу та передачі гострих респіраторних вірусних інфекцій:

+380 (98) 1000-176Contacts