goup

Думка експерта

Легальне відкриття автосалону: які є складнощі

            Останні роки в Україні все більше поширюється практика торгівлі вживаними автомобілями, ввезеними з-за кордону. Найчастіше – це автомобілі викуплені на аукціонах в США. У попередній статті ми розкрили порядок реєстрації учасника аукціону, визначили, які дозвільні документи потрібні для цього. Проте, існує попит не тільки на посередницькі послуги при купівлі-продажу автомобілів, але і на відкриття повноцінних автосалонів для торгівлі як вживаними, так і новими автомобілями.

            Для правильного розуміння всього процесу відкриття автосалону розберемо детально кожен крок документального оформлення автосалону та порядок проходження обов’язкової перевірки суб’єктів господарювання щодо відповідності матеріально-технічної бази та документації встановленим вимогам до діяльності, пов’язаної з реалізацією транспортних засобів, з видачею акта (висновку).

 

1. Реєстрація суб’єкта господарювання: яку форму краще обрати?

2. Вибір приміщення для торгівлі: які існують вимоги?

3. Кадровий склад працівників автосалону.

4. Повний перелік документі для проходження перевірки.

 

1. Реєстрація суб’єкта господарювання: яку форму краще обрати?

            Для відкриття автосалону, в загальному, можна реєструвати як товариство з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ – з порядком реєстрації ТОВ можна ознайомитись тут), так і фізичну особу-підприємця (далі – ФОП – з порядком реєстрації ФОП можна ознайомитись тут). Нормативними актами, які регулюють порядок реєстрації підприємств, які здійснюють торгівлю транспортними засобами  та порядок роздрібної та оптової торгівлі транспортними засобами не передбачено конкретних вимог до виду суб’єкту господарювання та до системи оподаткування. Тобто, підприємство може бути як на загальній системі оподаткування, платником податку на додану вартість (ПДВ), так і на спрощеній системі оподаткування, найбільш вірогідніше – на третій групі єдиного податку за ставкою 5% від доходу.

            Дізнатися більше про вибір системи оподаткування

            Нормативними актами передбачено вимоги лише до видів діяльності, які обов’язково мають бути включені до реєстраційних документів. Зазвичай, основним видом діяльності має бути зазначений код КВЕД 45.11 Торгівля автомобілями та легковими автотранспортними засобами. Також, рекомендовано зазначити і код КВЕД 45.32 Роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів.

            Більше про перелік видів діяльності

 

2. Вибір приміщення для торгівлі: які існують вимоги?

Чітко встановлених вимог щодо площі приміщень, їх складу, технічних характеристик нормативними актами не визначено. Проте, аналіз цих нормативних актів дає нам можливість визначити наступне:

Обов’язково потрібно підготувати та належним чином засвідчити документи, які підтверджують право власності та/або користування вищевказаними приміщеннями, земельною ділянкою на якій знаходиться приміщення місця проведення діяльності.

ВАЖЛИВО!

До договорів оренди приміщень, місця діяльності (зберігання спеціальної продукції, товару), місця проведення передпродажної підготовки та сервісного обслуговування транспортних засобів існує вимога про обов’язкове зазначення терміну дії договору, умов пролонгації чи припинення.

Також існує вимога про подання документів, які підтверджують, що приміщення для зберігання та видачі спеціальної продукції технічно укріплені та охороняються.

На фасаді приміщення торгівлі має бути вивіска, а біля входу – на видному місці – інформація про найменування суб’єкта господарювання, графік роботи.

Більше про дозвіл на розміщення вивіски

3. Кадровий склад працівників автосалону.

            Звичайно, що автосалон, як і будь-який інший суб’єкт господарювання не може існувати без керівника, бухгалтера.

            Міністерство внутрішніх справ вимагає подання документів (наказів), які підтверджують призначення директора, бухгалтера (або особи, яка виконує обов’язки бухгалтера) та особи відповідальної за отримання, зберігання і видачу актів приймання-передачі, номерних знаків для разових поїздок, звірку ідентифікаційних номерів.

ВАЖЛИВО!

Щодо особи, яка здійснює огляд транспортного засобу і звіряє ідентифікаційні номери, потрібно додавати документ, щодо підтвердження відповідної підготовки.

            На відповідальних осіб (директор, бухгалтер, особа, яка здійснює огляд транспортного засобу і звіряє ідентифікаційні номери) потрібно оформлювати довідку про відсутність судимості.

            4. Повний перелік документі для проходження перевірки.

            Для перевірки суб’єктів господарювання щодо відповідності матеріально-технічної бази та документації встановленим вимогам до діяльності, пов’язаної з реалізацією транспортних засобів, з видачею акта (висновку), необхідно подати до РСЦ МВС такий пакет документів:

 

Контакти РСЦ МВС можна знайти тут.

+380 (98) 1000-176Contacts