goup

Думка експерта

Цивільно-правовий договір

Цивільно-правовий договір та його відмінності від трудового договору

Восени 2018 року український бізнес «лихоманить» від перевірок Держпраці. Тому не зайвим буде ще раз акцентувати увагу на проблемні місця в трудових відносинах за ЦПД.

По-перше, укладення цивільно-правового договору з працівником хоч і дозволяється (квота 30%), але не вітається. Особливої ​​це стосується довгострокових ЦПД підписаних в рік і більше.

По-друге, ваші взаємини з працівником обов'язково повинні бути оформлені. Якщо у вас не укладено трудовий догов, то наявність ЦПД убезпечить Вас від штрафу (знову ж таки не більше 30% співробітників).

Давайте розберемося з тим що ж таке трудовий договір і чим відрізняється цивільно-правового договору.

Трудовий договір - це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підпорядкуванням внутрішньому трудовому розпорядку, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган або фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін (ч. 1 ст. 21 КЗпП).

Зате, цивільно-правовий договір - це угода між сторонами: громадянином і організацією (підприємством тощо) на виконання першим певної роботи (а саме: договір підряду, договір про надання послуг і т.п.), предметом якого є надання певного результату праці.

Основною ознакою, що відрізняє цивільно-правові відносини від трудових, є те, що трудовим законодавством регулюється процес організації трудової діяльності. За цивільно-правовим договором процес організації трудової діяльності залишається за його межами, метою договору є отримання певного матеріального результату.

Чинним законодавством України не передбачено як саме повинні оформляться трудові відносини між роботодавцем і працівником, але не дивлячись на це Держпраці під час перевірок штрафує якщо відносини з працівником не підтверджуються трудовим договором.

Компанія «Юстікон» Маючи багаторічний досвід юридичної підтримки підприємств пропонує свої послуги з:

Для більш детальне інформації звертайтесь за телефоном +380 (98) 1000 176. І наші юристи допоможуть вам підготуватися до перевірки.

+380 (98) 1000-176Contacts