goup

Публікації

Нові правила оформлення віз для в’їзду в Україну

Правила в'їзду в Україну

1 березня 2017 року Кабінет Міністрів України Постановою № 118 затвердив нові Правила оформлення віз для в'їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію (далі нові Правила), при цьому скасувавши Правила, які діяли з 2011 року.

Новими правилами передбачається введення істотних змін у процедуру оформлення іноземцям та особам без громадянства віз для в'їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію. Перш за все, розширено перелік країн, громадяни яких можуть оформити візу прямо в пункті пропуску на кордоні України, змінені правила оформлення запрошень від приватних осіб або українських компаній, зменшені терміни оформлення віз, введено поняття візи в електронному вигляді, знижена сума консульського збору.

 

Як і раніше, виділяють наступні 3 типи віз:

  1. Транзитна віза (оформляється в разі транзитного проїзду до третьої держави, а також здійснення транзитного перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом, як разова, двох і багаторазова на строк не більше одного року з можливістю безперервного перебування на території України під час кожного транзиту до п'яти діб).
  2. Короткострокова віза (видається з метою в'їзду в Україну, якщо термін перебування не перевищує 90 днів протягом 180 днів з дати першого в'їзду, може бути разова, двох і багаторазова на строк до 5 років).
  3. Довгострокова (на відміну від попередніх Правил 2011 року оформляється як багаторазова (раніше одноразова) на 90 днів (раніше на 45 днів) з метою в'їзду в Україну для подальшого отримання документів, що дають право на проживання в Україні понад 90 днів поспіль).

Крім визначень типів віз в нових Правилах передбачені підстави, а також перелік документів, необхідних для оформлення кожного типу візи, закріплена сума консульського збору на рівні 65 доларів США.

Термін оформлення візи в звичайному порядку становить до 10 р.д., в прискореному - до 5 р.д.

Як і раніше, в разі відмови в наданні візи на уповноважену особу покладається обов'язок повідомити підстави такого рішення; в свою чергу у іноземця з'являється право оскаржити відмову.

Однією з істотних новинок є те, що тепер для оформлення запрошення іноземного громадянина немає необхідності звертатися в міграційну службу з великим пакетом документів, стояти в черзі, чекати місяць отримання заповітного документа.

На даний момент досить оформити заяву - запрошення, яка завіряється:

або

Головне, при оформленні тексту запрошення дотриматися всіх вимог законодавства і вказати всю необхідну інформацію про іноземця та про сторону, що запрошує.

Юристи ЮК «ЮСТІКОН» з радістю допоможуть Вам в оформленні правильного тексту запрошення, яке точно прийме будь-яке консульство.

Нововведенням Правил є можливість оформити візу в електронному вигляді. Така віза оформлюється як разова на термін до 30 днів тільки з туристичною або діловою метою візиту.

Безперечно, реалізація норм цього акту сприятиме спрощенню процедури оформлення віз, підвищенню ефективності протидії незаконній міграції, а також приведенню законодавчої бази у візовій сфері у відповідність до вимог і стандартів Європейського Союзу та світової практики.

 

+380 (98) 1000-176Contacts