goup

Публікації

Що таке договір?

Підписання договоруЩо таке договір?
Договір - це домовленість двох або більше сторін, спрямована на визначення, зміну або припинення прав і обов'язків між сторонами. Наприклад, коли Ви замовляєте товар у постачальника, купуєте будинок у ріелтора, оформляєте кредит у банку, підписуєтеся на тариф телефонного зв'язку, наймаєте забудовника для виконання робіт, Ви, як сторона договору, і постачальник, ріелтор, банк, телефонний оператор, забудовник, як інша сторона окремо, укладаєте між собою договір, тобто домовляєтеся про ваші подальші взаємодії.

Договір має бути оформлений в порядку і формі, передбачені законом. Але сторони мають право укласти такий вид договору, що непередбачений законодавством. Основне правило при укладенні договору полягає в тому, щоб його умови не суперечили закону.

Хто має право укладати договір?

Підготувати і підписати договір може будь-яка дієздатна фізична особа з 18 років або юридична особа, зареєстрована у встановленому законом порядку. Особи з 14 до 18 років мають право укладати угоди з письмової згоди своїх законних представників - батьків, усиновлювачів або опікунів.

Щоб грамотно і правильно сформулювати усі пункти договору і максимально врахувати свої інтереси, зверніться до юриста. Тільки юрист може забезпечити Вас повноцінною консультацією і визначити правові основи і наслідки Вашої домовленості.

Яку функцію несе договір?

Головною функцією договору є точна фіксація досягнутої раніше сторонами угоди про порядок взаємовідносин, тобто умов договору. У договорі необхідно вказати предмет угоди, перерахувати усі права і обов'язки сторін, уточнити порядок розрахунків (якщо така угода передбачена сторонами), терміни виконання умов і інші необхідні елементи угоди. Щоб максимально захистити свої інтереси, зверніться до юриста за допомогою в розробці проекту договору і перевірки договору на відповідність законодавству.

Хто визначає умови договору?

Умови договору визначаються сторонами на етапі узгодження предмета і умов договору. Наприклад, перед купівлею автомобіля покупець погоджує з продавцем усі важливі параметри автомобіля: марка, об'єм двигуна, колір, вартість і так далі. Чи, наприклад, перш ніж здати в хімчистку одяг, клієнт обговорює з власником хімчистки терміни і вартість послуг хімчистки.

Що робити, якщо договір виявився суворим або несправедливим?

Коли одна із сторін визначить вже підписаний договір як несправедливий по відношенню до неї або дуже строгий у виконанні, то в такій ситуації ця сторона має право звернутися до суду із заявою про розрив договору або визнання деяких пунктів недійсними.

Договір обов'язково має бути у письмовій формі?

Договір може бути в усній і у письмовій формі, причому письмова форма може бути як простий документ, підписаний сторонами, так і нотаріальною — підписи сторін завіряються нотаріусом. Але в деяких випадках нотаріальна форма договору є обов'язковою, наприклад, договір купівлі-продажу нерухомого майна.

Але навіть за відсутності законодавчої вимоги укладати договір у письмовій формі рекомендується підписувати договори письмово, оскільки письмова форма є гарантією закріплення деталей домовленості сторін. Участь юриста в підготовці і складанні договору є гарантією дотримання Ваших інтересів при підписанні договору і надалі може позбавити від спорів і претензій.

Є відповідальність, навіть коли не читаєш договір?

Перед підписанням будь-якого договору, слід уважно вивчити текст договору, і у разі наявності яких-небудь сумнівів не підписувати його. Якщо Ви сумніваєтеся або щось не розумієте, зверніться за рекомендаціями до юриста. Юрист - ця єдина правова особа, яка зможе професійно роз'яснити усі факти і припущення, попередити Вас про відповідальність і запобігти помилкам.

Договір можна розірвати?

Розірвати договір можна за погодженням усіх задіяних сторін. Для цього необхідно спочатку переговорити з іншими сторонами договору і отримати їх згоду. Щоб розірвати договір за взаємною згодою необхідно підготувати і підписати додаткову угоду про те, що договір достроково припиняє свою дію. Така можливість необов'язково має бути передбачена договором — сторони мають право приймати рішення, коли слід припиняти взаємовідносини.

У разі відсутності спілної згоди на розрив договору, можна розірвати договір в односторонньому порядку. У такому разі договір розривається тільки через суд, тобто за рішенням суду.

Як юрист може мені допомогти?

Юрист може:

+380 (98) 1000-176Contacts