goup

Новини права

Відміна ліцензій на посередництво у працевлаштуванні за кордоном

20 березня 2023 Верховна Рада України прийняла Закон України «Про захист трудових мігрантів та боротьбу з шахрайством у працевлаштуванні за кордон».

З 2019 року цей Закон знаходився на розгляді в депутатів, але фактичні зрушення в його розгляді відбулись лише в 2023 році.

Закон передбачає, що ліцензування буде замінено процедурою декларування, що в теорії мало би спростити доступ підприємців до цієї сфери діяльності.

Що це означає?

Закон набирає чинність через 6 місяців з дати його офіційного опублікування, тобто фактично вступить в силу 14 жовтня 2023 року. До цього часу Кабмін повинен буде розробити ряд підзаконних нормативно-правових актів, які визначать порядок подання декларацій, їх форму та зміст. До набрання чинності Законом ліцензії продовжать видавати, але через шість місяців після набрання чинності всі ліцензії підлягають анулюванню. Суб’єкти господарювання, які мають діючі ліцензії протягом цих шести місяців повинні будуть також подавати декларацію, оскільки Закон не передбачає автоматичного переоформлення ліцензій.

 

 

+380 (98) 1000-176Contacts