goup

Думка експерта

Через генератори можна отримати штраф в 500000 гривень

Є цілком очевидним, що ця зима буде дуже важкою як для звичайних громадян, так і для українського бізнесу. В умовах тривалої відсутності електроенергії перед підприємцями стоїть питання, як буде фінансово вигідніше – призупинити господарську діяльність на період нестабільності, працювати лише на час наявності світла або забезпечити себе електричною енергією безперебійно і без залежності від централізованого електропостачання. Фактично єдиною альтернативою в цьому випадку є придбання дизельного генератора. Такий спосіб забезпечення електроенергією є на сьогоднішній день дуже актуальним. Дане обладнання зараз можна побачити чи не у кожному другому закладі харчування, перукарні, супермаркеті тощо.

Проте в таких умовах при повноцінному здійсненні підприємницької діяльності, може мати місце дуже неприємна річ, а саме штраф в 500000 гривень, який може звести нанівець ваш прибуток.

Цілком очевидно, що генератори виробляють електричну енергію не з чого-небудь, а з палива (зазвичай, дизельного). Логічно, що паливо для генератора має десь зберігатися. А зберігання пального (бензину, дизпалива тощо), в тому числі і для власних потреб (без його реалізації іншим особам) суб’єктами господарської діяльності підлягає ліцензуванню, що передбачено в Законі України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».

Для цього правила є виключення: ліцензія не потрібна суб’єктам, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету та/або належать до системи державного резерву (до цього навряд чи можна віднести приватний бізнес), а також тим, хто зберігає пальне у споживчій тарі до 5 літрів.

Ліцензія на зберігання пального для власних потреб видається місцевими органами Державної податкової служби України. Здобувач ліцензії подає відповідну заяву, а також платіжне доручення, що підтверджує оплату державного мита у розмірі 780 гривень. Ліцензія видається у строк в 20 календарних днів.

Не треба бути видатним математиком, щоб зрозуміти, що 780 менше за 500000, а отже варто в якомога оперативний термін отримати ліцензію, оскільки державний контроль за такими підприємствами вже розпочався.

Юридична компанія «Юстікон» готова допомогти вам в отриманні ліцензії на зберігання пального.

Для більш детальної інформації звертайтеся за телефоном 093 1000 176 або через інші канали зв’язку, а також можете більш детально ознайомитись щодо послуги тут.
+380 (98) 1000-176Contacts