goup

Думка експерта

Приватний підприємець (ФОП) та приватне підприємство (ПП): спільне та відмінне

Жінка - фізична особа підприємець та приватне підприємство

У даній статті продемонструємо основні відмінності між такими організаційно-правовими формами ведення бізнесу, як приватне підприємство та приватний підприємець або ж, як його ще називають, – фізична особа-підприємець (ФОП), суб’єкт підприємницької діяльності (СПД).

Законодавчого закріплення набули лише поняття фізична особа-підприємець та приватне підприємство, всі інші назви (наприклад, СПД) дублюють офіційні та вживаються здебільшого в повсякденному побутовому спілкуванні. Іноді під поняттям приватне підприємство мають на увазі товариство з обмеженою відповідальністю або й іншу організаційно-правову форму господарювання, проте це хибна думка – це кардинально різні поняття.

По-перше, для розуміння різниці між ключовими поняттями в статті, наведемо їхні визначення:

Фізична особа-підприємець – це форма особистої участі особи у підприємницькій діяльності.

Приватне підприємство –  це організаційно-правова форма юридичної особи, що діє на основі приватної власності однієї чи кількох фізичних або ж юридичних осіб з використанням найманої праці чи без такого.

По-друге, відзначимо, які основні відмінності приватного підприємця від приватного підприємства?

  1. участь в управлінні – приватний підприємець діє одноособово, у той час як засновників або ж учасників приватного підприємства може бути одразу декілька, це можуть бути як фізичні особи, так і юридичні особи.
  2. ступінь відповідальності – приватний підприємець відповідає за власні зобов’язання абсолютно всім своїм майном, включаючи особисте, у той час як приватне підприємство – лише в рамках статутного фонду підприємства, що формується за рахунок вкладів засновників або ж учасників.
  3. складність управління – приватний підприємець здійснює управління виключно на власний розсуд, управління приватним підприємством може мати більш складну структуру та здійснюватися як одноособово, так і колегіально.
  4. процедура реєстрації – для приватного підприємця процедура реєстрації значно спрощена: вона не передбачає необхідність установчих документів, вибір найменування, розмежування будь-яких органів управління, формування статутного капіталу, в той час як для приватного підприємства ці вимоги є обов’язковими.

Детальні відповіді на запитання: Як зареєструвати ПП в Україні та як зареєструвати ФОП в Україні? Скільки коштує реєстрація ПП в Україні та скільки коштує реєстрація ФОП в Україні? Що потрібно, щоб відкрити ПП в Україні, та що потрібно, щоб стати ФОП в Україні?  а також іншу інформацію, шукайте за наступними посиланнями:

Сподіваємося, дана стаття допоможе кожному зробити вірний вибір форми підприємницької діяльності для ведення бізнесу. Завжди готові допомогти вам розпочати власну приватну справу - телефонуйте: +38 (098) 1000 176.

 

Віталій Нестерук,
юрист компанії "Юстікон"

+380 (98) 1000-176Contacts