(093) 1000 176
(093) 1000 176
(098) 1000 176
RU r r
»
»
»
»
»
Підтримка в отриманні української візи
Усі практики
Корпоративні правовідносини
Наші клієнти

Підтримка в отриманні української візи

- СТАТУС-КВО

1 червня 2011 року Кабінет Міністрів України Постановою № 567 затвердив нові Правила оформлення віз для в'їзду до України і транзитного проїзду через її територію.


- ТИПИ ВІЗ


На цьому етапі існує 3 типи віз:

 1. Транзитна віза (оформляється у разі транзитного проїзду в третю державу, а також здійснення транзитного перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом як разова, двох- і багаторазова на термін не більше одного року з можливістю безперервного перебування на території України під час кожного транзиту до п'яти діб).
 2. Короткострокова віза (видається з метою в'їзду до України, якщо термін перебування не перевищує 90 днів впродовж 180 днів з дати першого в'їзду; може бути разова, двох- і багаторазова на термін до 5 років).
 3. Довгострокова віза (оформляється як разова на 45 днів з метою в'їзду до України для подальшого отримання документів, що надають право на проживання в Україні більше 90 днів підряд).

-
ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ УКРАЇНСЬКИХ ВІЗ

Для оформлення будь-якого типу візи необхідно звернутися в дипломатичне представництво або консульську установу України за кордоном.

Разова віза на строк до 15 днів для в'їзду до України може бути також оформлена в аеропортах «Бориспіль», «Одеса», «Сімферополь» і Одеському морському торговому порту іноземцям і особам без громадянства, які не змогли завчасно оформити візи в дипломатичному представництві або консульській установі України, і мають поважну причину невідкладно в'їхати в Україну.

На території України Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ оформляє візи у випадках, передбачених міжнародними договорами.

Після подання візової анкети і документів, необхідних для оформлення візи, звернення розглядається протягом 15 (іноді 30) календарних днів. В результаті в паспортний документ вклеюється візова етикетка або приймається рішення про відмову в оформленні візи.


- ПІДСТАВИ ДЛЯ ВІДМОВИ В ОФОРМЛЕННІ ВІЗИ


Рішення про відмову в оформленні візи приймається у випадку:

 1. необхідності забезпечення національної безпеки або охорони громадського порядку
 2. необхідності охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України і інших осіб, що мешкають в Україні
 3. наявності відомостей про іноземця або особу без громадянства у базі цих осіб, яким згідно із законодавством не дозволяється в'їзд до України або тимчасово обмежено право виїзду з України
 4. коли паспортний документ іноземця або особи без громадянства підроблений, зіпсований або не відповідає встановленому зразку, належить іншій особі
 5. представлення свідомо неправдивих відомостей або підроблених документів
 6. відсутності у іноземця або особи без громадянства дійсного полісу медичного страхування за умови можливості його оформлення на території держави, в якій подається відповідне клопотання
 7. відсутності у іноземця і особи без громадянства достатнього фінансового забезпечення на період запланованого перебування і для повернення в державу походження або транзиту до третьої держави або можливостей отримати достатнє фінансове забезпечення законним способом на території України
 8. не підтвердження іноземцем або особою без громадянства мети запланованого перебування в Україні
 9. відсутності документів, що дозволяють встановити намір іноземця або осіб без громадянства покинути територію України до закінчення терміну дії візи
 10. звернення заявника про припинення розгляду клопотання по оформленню візи

У разі ухвалення рішення про відмову в оформленні візи іноземцеві і особі без громадянства повідомляються підстави такої відмови. Це рішення може бути оскаржене.


- ПІДСТАВИ ДЛЯ АНУЛЮВАННЯ ВИДАНОЇ ВІЗИ


Віза може бути скасована уповноваженим посадовцем Держприкордонслужби під час проходження іноземцем або особою без громадянства прикордонного контролю за наявності:

 1. рішення уповноваженого державного органу України про заборону в'їзду до України іноземця або осіб без громадянства;
 2. обґрунтованих підстав вважати, що віза отримана незаконним способом.

Віза відміняється під час перебування іноземця і особи без громадянства на території України у випадку:

 1. виявлення факту представлення особою при оформленні візи недійснго або виданого іншій особі паспортного документу, або підроблених інших документів, або надання свідомо неправдивих відомостей;
 2. ухвалення рішення про примусове повернення або примусове видворення іноземця або особи без громадянства за межі території України.

Вгору