(093) 1000 176
(093) 1000 176
(098) 1000 176
RU r r
»
»
»
»
»
»
Ліцензія на проведення (здійснення) конкретного виду страхування
Усі практики
Корпоративні правовідносини
Наші клієнти

Ліцензія на проведення (здійснення) конкретного виду страхування

? ПРОБЛЕМА

Якщо Ви хочете створити страхову компанію або Ваше підприємство збирається займатися страховою діяльністю, то Вам необхідно знати наступне.

Згідно із Законом України «Про страхування» така діяльність підлягає ліцензуванню.


! ОПТИМАЛЬНЕ РІШЕННЯ


Отримання ліцензії на здійснення страхової діяльності є складним, трудомістким і тривалим процесом, який вимагає певних навичок і умінь.

Якщо Ви хочете отримати ліцензію, але при цьому заощадити свій час, нерви і гроші, то найбільш ефективним рішенням в даном випадку буде звернутися до фахівців нашої компанії.

Ви можете займатися оформленням ліцензії самостійно, але тоді:

 • Ви витратите багато часу, займаючись підготовкою необхідного пакету документів
 • Вам неизбежать повернення поданих документів на «доопрацювання»
 • Вам доведеться довго стояти в чергах

+
РОБОТИ З НАМИ

Замовте у нас, тому що:

 • Наші юристи вивчили "від і до" практичну сторону питання
 • Увесь об'єм роботи з підготовки необхідного пакету документів ми беремо на себе
 • Ми гарантуємо результат, а якщо він не досягнутий - не вимагаємо оплати наших послуг, про що прямо вказуємо в договорі
 • Ми проконсультуємо Вас безкоштовно
 • І, нарешті, найкраща характеристика нашої роботи - це наші клієнти
Звертайтеся, і ми обов'язково досягнемо бажаного вами результату!

Докладно
Згідно із Законом України «Про страхування» така діяльність підлягає ліцензуванню.

Розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України №40 від 28.08.2003 року затверджені ліцензійні умови здійснення страхової діяльності.

Ліцензійні умови встановлюють вимоги, обов'язкові для виконання при здійсненні страхової діяльності на день отримання ліцензії.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг своїми нормативно - правовими актами може встановлювати додаткові вимоги до умов здійснення окремих видів страхування.

У заявника на дату подання документів на видачу ліцензії мають бути відсутніми невиконані заходи, дії, застосовані Держфінпослуг і / або Нацкомфінпослуг, термін виконання яких настав. Після отримання відповідної ліцензії страховик має право здійснювати страхову діяльність на усій території України.

Страховик створюється в організаційно-правовой формі акціонерного, повного, командитного товариства або товариства з додатковою відповідальністю.

Учасників страховика повинно бути не менше трьох.

Мінімальний розмір статутного капіталу страховика, який займається видами страхування, іншими, ніж страхування життя, встановлюється в сумі, еквівалентній 1 млн. євро, а страховика, що займається страхуванням життя, - 10 млн. євро по валютному обмінному курсу валюти України.

Підприємства, установи і організації не можуть стати страховиками шляхом внесення змін до засновницьких документів за умови, що вони заздалегідь займалися іншим видом діяльності, навіть у разі виконання вимог законодавства .

Страховик, що отримав ліцензію на страхування життя, не має права займатися іншими видами страхування.

Предметом безпосередньої діяльності страховика може бути тільки страхування, перестраховка і фінансова діяльність, пов'язана з формуванням, розміщенням страхових резервів і їх управлінням. Ліцензія видається на здійснення окремого виду страхування і надає одночасне право на проведення перестраховки по цьому виду страхування.

Страховик зобов'язаний мати у власності або в користуванні приміщення, а саме нежитлову частину внутрішнього об'єму будівлі, обмежену будівельними елементами, з можливістю входу і виходу, яка використовується виключно цим страховиком при здійсненні страхової діяльності, за місцезнаходженням, вказаному в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб і фізичних осіб, - підприємців.


!!! ВАЖЛИВО


У разі відмови у видачі ліцензії на підставі виявлення недостовірних даних (інформації) в документах, представлених для видачі ліцензії, заявник може подати в Нацкомфінпослуг нову заяву про видачу ліцензії не раніше ніж через три місяці з дня ухвалення рішення про відмову у видачі ліцензії.


і ПРИМІТКА


 • Ліцензія на кожен вид страхування оформляється на окремому бланку

§
ЗАКОНОДАВСТВО

 • Закон України «Про страхування» від 07.03.1996
 • Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 28.08.2003 N40 «Про затвердження Ліцензійних умов здійснення страхової діяльності»
Юридична компанія «ЮСТІКОН», маючи багаторічний досвід, пропонує Вам повний комплекс юридичних послуг з оформлення ліцензії на здійснення страхової діяльності


Ξ ПЕРЕЛІК БАЗОВИХ ПОСЛУГ


 • консультації з питань оформлення ліцензії на здійснення страхової діяльності
 • підготовка, аналіз документів
 • оплата державних мит і інших офіційних платежів
 • представництво інтересів клієнта при поданні необхідного пакета документів в орган ліцензування
 • отримання ліцензії

Документи

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, НЕОБХІДНИХ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ НА ЗДІЙСНЕННЯ СТРАХОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

# Документ Форма документа Примітка Ю* К*
1 Заява
2 Друкована сторінка з сайту Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців з інформацією про заявника завізовано його керівником подається заявником за бажанням
3 Копії засновницьких документів завірені печаткою заявника і підписом його керівника
4 Довідки банків, які підтверджують розмір сплаченого статутного капіталу, або аудиторський висновок аудитора, внесеного в реєстр аудиторів, які можуть проводити аудиторські перевірки фінансових установ, про підтвердження формування і розміру сплаченого статутного капіталу, а також, про підтвердження перевищення вартості нетто – активів (чистих активів ) над розміром статутного капіталу на останню звітну дату, передуючу поданню документів на отримання ліцензії. Для страхових компаній - довідки банків, які підтверджують розмір сплаченого статутного капіталу або аудиторський висновок аудитора
5 Довідку про фінансовий стан засновників (учасників) страховика, підтверджену аудитором (аудиторською фірмою), якщо страховик створений у формі повного або командитного товариства або товариства з додатковою відповідальністю
6 Правила (умови) страхування
7 Економічне обгрунтування запланованої страхової (перестраховочной) діяльності
8 Інформація про учасників страховика
9 Інформація про голову виконавчого органу і його заступників, копію диплому голови виконавчого органа страховика або його першого заступника про вищу економічну або юридичну освіту, копію диплома головного бухгалтера страховика про вищу економічну освіту підписана керівником страховика і скріплена печаткою
10 Інформація про наявність відповідних сертифікатів у випадках, передбачених Нацкомфінпослуг
11 Копія затверджених в установленому порядку правил проведення внутрішнього фінансового моніторинга завірена заявником
12 Копія документа про призначення працівника, відповідального за проведення внутрішнього фінансового моніторингу, інформації про керівних посадовців або фахівців, які є відповідальними за проведення фінансового моніторингу завірена заявником

* Ю - документи готують юристи компанії ЮСТІКОН
* К - документи надає клієнт
Ціни
Ліцензія на проведення (здійснення) конкретного виду страхування
від 35 робочих днів
обговорюється в індивідуальному порядку
Замовити послугу Переглянути весь прайс-лист
Алгоритм
ЕТАП ПЕРЕЛІК ЗАХОДІВ СТРОКИ

1. Підготовка

 • консультації з питання оформлення ліцензії
 • аналіз документації
 • формування пакета документів 

4 р.д.

2. Подання документів в Нацкомфінпослуг

 • подання документів в Нацкомфінпослуг
 • моніторинг процесу з питання оформлення ліцензії

від 30 р.д.

3. Отримання ліцензії

 • отримання ліцензії 

до 6 р.д.

comments powered by Disqus

	

 
Вгору