(093) 1000 176
(093) 1000 176
(098) 1000 176
RU r r
»
»
»
»
»
»
Ліцензія на роздрібну торгівлю тютюновими виробами та алкогольними напоями
Усі практики
Корпоративні правовідносини
Наші клієнти

Ліцензія на роздрібну торгівлю тютюновими виробами та алкогольними напоями

? ЗАВДАННЯ

Якщо Вас цікавить підприємницька діяльність, пов'язана з роздрібною торгівлею алкогольними напоями або тютюновими виробами, то ця інформація для Вас

! ОПТИМАЛЬНЕ РІШЕННЯ


Згідно із Законом України «Про державне регулювання виробництва і обороту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», суб'єкти господарювання усіх форм власності, у тому числі і виробники продукції, що збираються займатися підприємницькою діяльністю у сфері роздрібної торгівлі тютюновими виробами і алкогольними напоями в обов'язковому порядку зобов'язані оформити ліцензію на право ведення подібного роду діяльності.

Якщо Ви хочете заощадити Ваш час і нерви, то найбільш ефективним рішенням в даному випадку буде оформлення ліцензії за допомогою досвідчених фахівців.

Ліцензія на роздрібну торгівлю алкоголем надає наступні переваги:

 • Можливість відкрити власне кафе або ресторан
 • Бути конкурентоздатними на ринку подібних послуг
 • Уникнути юридичної відповідальності за здійснення цього виду діяльності без ліцензії

+ РОБОТИ З НАМИ


Замовте у нас, тому що:

 • Наша компанія надає послуги в цій сфері із 2007 року
 • Наші юристи детально вивчили практичну сторону питання
 • Увесь об'єм роботи з підготовки необхідного пакета документів ми беремо на себе
 • Ми проконсультуємо Вас безкоштовно
 • Максимально стислий термін підготовки документів і оформлення ліцензії
 • Без особистої присутності і потреби в спілкуванні з державними службовцями
Звертайтеся, і ми зробимо усе необхідне для досягнення бажаного вами результату!

Докладно
Згідно із Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів»:

роздрібна торгівля - діяльність з реалізації товарів громадянам і іншими кінцевими споживачами для їх індивідуального некомерційного застосування, незалежно від видів розрахунків, у тому числі на розлив в кафе, ресторанах, барах або інших суб'єктах ведення господарської діяльності у сфері громадського харчування.

Згідно з приписами Закону, суб'єкти господарювання усіх форм власності, у тому числі і виробники продукції, що збираються займатися підприємницькою діяльністю у сфері роздрібної торгівлі тютюновими виробами і алкогольними напоями в обов'язковому порядку повинні оформити ліцензію на право ведення подібного роду діяльності.

Забороняється споживання пива (крім безалкогольного), алкогольних та слабоалкогольних напоїв, вин столових: 1) у закладах охорони здоров'я, крім споживання столових вин на території санаторіїв у спеціально відведених місцях; 2) у навчальних та освітньо-виховних закладах; 3) у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення), на зупинках транспорту, у підземних переходах; 4) у закладах культури; 5) у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі); 6) у ліфтах і таксофонах; 7) на дитячих майданчиках; 8) на спортивних майданчиках; 9) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ.

ВАЖЛИВО: З 1 липня 2015 року пиво прирівняно до алкогольних напоїв.

Щорічна плата: До моменту подання документів в орган ліцензування, суб'єкт зобов'язаний внести грошову плату за право здійснювати роздрібну торгівлю тютюновими і алкогольними виробами. Щорічна плата за роздрібну торгівлю тютюновими виробами становить 2000 грн на кожне місце торгівлі.

Щорічна плата за роздрібну торгівлю алкогольними виробами окрім пері і сидр (без додавання спирту) складає 8000 грн за кожен окремий надалі вказаний в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат або книгу обліку витратних операцій, який знаходиться безпосередньо за місцем здійснення торгівлі.

У разі, коли місце здійснення роздрібної торгівлі розміщене на території селищ і сіл, за винятком тих, які знаходяться у межах території міст, плата за роздрібну торгівлю алкогольними напоями становить - 500 гривень, окрім сидру і пері (без додавання спирту), на кожен відмічений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходяться в місці торгівлі, і 250 гривень - на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі. На роздрібну торгівлю сидром і пері (без додавання спирту) - 780 гривень на кожне місце.

Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами і алкогольними напоями знімається рівними частками щокварталу і зараховується згідно з чинним законодавством до бюджету держави.


!!! ВАЖЛИВО


 • Місце торгівлі: Суб'єкт ліцензування має право реалізовувати роздрібну торгівлю алкогольними напоями, у тому числі і на розлив, виключно в одному торговому приміщенні (будівлі), вказаному в ліцензії, за місцем його фактичного місцерозташування, торговою площею не менше 20 кв. м. (для тютюнових виробів - без обмеження площі).


і ПРИМІТКА


 • При роздрібній торгівлі приміщення має бути оснащене електронними контрольно-касовими апаратами (незалежно від їх кількості) або наявністю товарно-касових книг (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.

§ ЗАКОНОДАВСТВО

 • Закон України "Про ліцензування видів господарської діяльності".
 • Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів»
Юридична компанія «ЮСТІКОН», маючи багаторічний досвід, пропонує Вам повний комплекс юридичних послуг з оформлення ліцензії на торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами


Ξ ПЕРЕЛІК БАЗОВИХ ПОСЛУГ


 • консультації з питань оформлення ліцензії
 • підготовка, аналіз документів
 • оплата державних мит і інших офіційних платежів
 • представництво інтересів клієнта при поданні необхідного пакета документів в орган ліцензування
 • отримання ліцензії на алкоголь/тютюн

Документи

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, НЕОБХІДНИХ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ НА РОЗДРІБНУ ТОРГІВЛЮ АЛКОГОЛЬНИМИ НАПОЯМИ І ТЮТЮНОВИМИ ВИРОБАМИ

# Документ Форма документа Примітка Ю* К*
1 Заява на видачу ліцензії Оригінал
2 Доручення (Довіреність) Оригінал Для ФОП - нотаріальна
3 Виписка з ЄДРПОУ Оригінал або копія
4 Довідка про реєстрацію касового апарату Копія
5 Квитанція про плату за ліцензію Оригінал
6 Договір оренди на приміщення Копія
7 Копія паспорту та ідентифікаційного коду здобувача ліцензії Копія Для ФОП

* Ю - документи готують юристи компанії ЮСТІКОН
* К - документи надає клієнт
Ціни
Ліцензія на роздрібну торгівлю тютюновими виробами та алкогольними напоями
від 15 роб. днів
від 1000 грн.
Замовити послугу Переглянути весь прайс-лист
Питання та відповіді
Підкажіть, будь ласка, чи можна торгувати спиртними напоями і тютюновими виробами в магазині, який знаходитися в 30 метрах від школи?
Згідно п. 3 ч.1 ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і оббігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» забороняється продаж пива (окрім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових і тютюнових виробів в приміщеннях і на території учбових закладів. Це означає, що основним критерієм є, щоб магазин знаходився за прибудовами території школи, не залежно від відстані.
comments powered by Disqus

	

 
Вгору