goup

Ліцензія на роздрібну торгівлю тютюновими виробами та алкогольними напоями

Замовте зараз: +380(98)1000-176

Завдання

Якщо Вас цікавить підприємницька діяльність, пов'язана з роздрібною торгівлею алкогольними напоями або тютюновими виробами, то ця інформація для Вас

Оптимальне рішення

Згідно із Законом України «Про державне регулювання виробництва і обороту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», суб'єкти господарювання усіх форм власності, у тому числі і виробники продукції, що збираються займатися підприємницькою діяльністю у сфері роздрібної торгівлі тютюновими виробами і алкогольними напоями в обов'язковому порядку зобов'язані оформити ліцензію на право ведення подібного роду діяльності.

Якщо Ви хочете заощадити Ваш час і нерви, то найбільш ефективним рішенням в даному випадку буде оформлення ліцензії за допомогою досвідчених фахівців.

Ліцензія на роздрібну торгівлю алкоголем надає наступні переваги:

 • Можливість відкрити власне кафе або ресторан
 • Бути конкурентоздатними на ринку подібних послуг
 • Уникнути юридичної відповідальності за здійснення цього виду діяльності без ліцензії

Переваги роботи з нами

Замовте у нас, тому що:

 • Наша компанія надає послуги в цій сфері із 2008 року
 • Увесь об'єм роботи з підготовки необхідного пакета документів ми беремо на себе
 • Ми проконсультуємо Вас безкоштовно
 • Максимально стислий термін підготовки документів і оформлення ліцензії
 • Без особистої присутності і потреби в спілкуванні з державними службовцями

Звертайтеся, і ми зробимо усе необхідне для досягнення бажаного вами результату! 

Докладний опис послуги

 

Згідно із Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів»:

роздрібна торгівля - діяльність з реалізації товарів громадянам і іншими кінцевими споживачами для їх індивідуального некомерційного застосування, незалежно від видів розрахунків, у тому числі на розлив в кафе, ресторанах, барах або інших суб'єктах ведення господарської діяльності у сфері громадського харчування.

Згідно з приписами Закону, суб'єкти господарювання усіх форм власності, у тому числі і виробники продукції, що збираються займатися підприємницькою діяльністю у сфері роздрібної торгівлі тютюновими виробами і алкогольними напоями в обов'язковому порядку повинні оформити ліцензію на право ведення подібного роду діяльності.

 

ВАЖЛИВО

Забороняється споживання пива (крім безалкогольного), алкогольних та слабоалкогольних напоїв, вин столових:

 1. у закладах охорони здоров'я, крім споживання столових вин
 2. на  території санаторіїв у спеціально відведених місцях;
 3. у навчальних та освітньо-виховних закладах;
 4. у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення), на зупинках транспорту, у підземних переходах;
 5. у закладах культури;
 6. у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);
 7. у ліфтах і таксофонах;
 8. на дитячих майданчиках;
 9. на спортивних майданчиках;
 10. у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого
 11. самоврядування, інших державних установ.

 З 1 липня 2015 року пиво прирівняно до алкогольних напоїв

Щорічна плата: До моменту подання документів в орган ліцензування, суб'єкт зобов'язаний внести грошову плату за право здійснювати роздрібну торгівлю тютюновими і алкогольними виробами. Щорічна плата за роздрібну торгівлю тютюновими виробами становить 2000 грн на кожне місце торгівлі.

Щорічна плата за роздрібну торгівлю алкогольними виробами окрім пері і сидр (без додавання спирту) складає 8000 грн за кожен окремий надалі вказаний в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат або книгу обліку витратних операцій, який знаходиться безпосередньо за місцем здійснення торгівлі.

У разі, коли місце здійснення роздрібної торгівлі розміщене на території селищ і сіл, за винятком тих, які знаходяться у межах території міст, плата за роздрібну торгівлю алкогольними напоями становить - 500 гривень, окрім сидру і пері (без додавання спирту), на кожен відмічений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходяться в місці торгівлі, і 250 гривень - на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі. На роздрібну торгівлю сидром і пері (без додавання спирту) - 780 гривень на кожне місце.

Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами і алкогольними напоями знімається рівними частками щокварталу і зараховується згідно з чинним законодавством до бюджету держави.

 

ВАЖЛИВО

Місце торгівлі: Суб'єкт ліцензування має право реалізовувати роздрібну торгівлю алкогольними напоями, у тому числі і на розлив, виключно в одному торговому приміщенні (будівлі), вказаному в ліцензії, за місцем його фактичного місцерозташування, торговою площею не менше 20 кв. м. (для тютюнових виробів - без обмеження площі).

Примітка

При роздрібній торгівлі приміщення має бути оснащене електронними контрольно-касовими апаратами (незалежно від їх кількості) або наявністю товарно-касових книг (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.

Законодавство

 • Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності»
 • Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів»

Вартість стандартного пакету послуг

Ліцензія на роздрібну торгівлю тютюновими виробами та алкогольними напоями Стандартні строки: від 10 робочих днів від 2 500 грн
Прискорені строки: за домовленістю

Переглянути весь прайс-лист

Що входить у стандартний пакет послуг

 • консультації з питань оформлення ліцензії
 • підготовка, аналіз документів
 • оплата державних мит і інших офіційних платежів
 • представництво інтересів клієнта при поданні необхідного пакета документів в орган ліцензування
 • отримання ліцензії на алкоголь/табак

Супутні послуги

-      реєстрація РРО

Порядок оформлення ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами/алкогольними напоями

 • Підготовка
  від 1 р.д.
  • Консультації з процедурних питань оформлення ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями / тютюновими виробами
  • Розробка та формування пакету документів, необхідного для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями / тютюновими виробами
 • Подача документів до ДФС
  від 10 р.д.
  • Подача документів на ліцензійну комісію Державної фіскальної служби для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями / тютюновими виробами
  • Моніторинг процедури та строків оформлення ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями / тютюновими виробами
 • Отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями / тютюновими виробами
  до 1 р.д.
  Отримання Ліцензії

Перелік документів, необхідних для оформлення ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами/алкогольними напоями

# Документ Форма документа Примітка Ю* К*
1 Заява на видачу ліцензії Оригінал
2 Доручення (Довіреність) Оригінал Для ФОП - нотаріальна
3 Виписка з ЄДРПОУ Копія або оригінал
4 Довідка про реєстрацію касового апарату Копія
5 Квитанція про плату за ліцензію Оригінал
6 Договір оренди на приміщення Копія
7 Копія паспорту та ідентифікаційного коду здобувача ліцензії Копія Для ФОП

* Ю - Юстікон, К - Клієнт

Юридична компанія «ЮСТІКОН», маючи багаторічний досвід, пропонує Вам повний комплекс юридичних послуг з оформлення ліцензії на торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами

Відповіді на найпопулярніші питання за послугою "Ліцензія на роздрібну торгівлю тютюновими виробами та алкогольними напоями"

Скажіть,чи потрібна спеціальна ліцензія на роздрібну торгівлю сидром?

Реалізація на території України сидру та перрі (без додавання цукру) можлива при наявності у Вас ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем. Спеціальної ліцензії для цього не потребується.

Яким чином здійснюється оплата ліцензії на роздрібну торгівлю спиртними напоями?

По отриманні ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, Ви сплачуєте четверту частину від розміру річної вартості плати за ліцензію. В подальшому плата здійснюється щоквартально рівними частинами в казначейство по місцю реєстрації. Варто зазначити, що Законом не передбачена можливість разового внесення оплати за весь термін дії ліцензії.

Збираємось займатися роздрібною торгівлею алкогольними напоями. Цікавить ліцензія на алкоголь. Вартість та строки.

Вартість річної ліцензії на право реалізації алкогольних напоїв вроздріб залежить від кількості електронно-касових апаратів, що будуть розташовані на місці торгівлі, а також розташуванні самого місця реалізації алкогольних напоїв. Якщо місце реалізації буде розташовано безпосередньо в межі міста, або до 50 км. Від межи міста, але при цьому площа торгового приміщення перевищує 500 кв.м., то офіційна вартість ліцензії для вас складе 8000 грн. на рік за кожен електронний контрольно-кассовий апарат, який буде зазначатися в ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Якщо ж реалізація буде здійснюватися на території сіл або селищ, то вартість складе 500 грн за кожний електронний контрольно-касовий прилад. Строки оформлення ліцензії складуть до 20 робочих днів.

Скажіть, ліцензія на роздрібну торгівлю алкоголем оформлюється за місцем безпосереднього здійснення торгівлі алкогольними напоями або за місцем реєстрації підприємства?

Відповідно до Законодавства України, діяльність в сфері роздрібної реалізації алкогольних напоїв ліцензується в органах виконавчої влади за місцем здійснення Вами даного виду діяльності. При цьому реєстрація електронного контрольно-касового апарату проводитиметься в органах податкової служби за місцем Вашої державної реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності, а в сільській місцевості – в органах сільського самоуправління.

Відгуки та коментарі

Поле не може бути пустим
Вкажіть ваші контакти
Поле не може бути пустим
Вкажіть ваші контакти